16. MEĐUNARODNO OTVORENO PRVENSTVO LJUTOMERA

Ljutomer, 14.10.2018. 09:00 - 14.10.2018. 17:00
Спортна зала: Nova sportska sala ŠIC

Доклад на турнира

V nedeljo 14.10.2018 je v športni dvorani ŠIC Ljutomer potekal Mednarodni turnir mesta Ljutomer za veterani in neregistrirane igralce.

Organizator NTK Ljutomer je sprejel igralce z pogrinjkom z domače kuhinje ter pripravil pogoje za dobre dvoboje. V nekoliko okrnjeni udeležbi, vendar močni zasedbi igralcev, so potekali dvoboji na 14 mizah.

V kategoriji ženske do 40 let je slavila Dajana Gošnjak Stojko pred Doris Lesnik, tretje mesto sta si delili Eva Grabnar ter Eva Hauko. V kategoriji ženske od 40 do 60 let je slavila Alenka Zidar Zupan pred Renato Zrinski, tretje mesto sta si delili Gordana Antončić ter Neža Kumer. V kategoriji ženske nad 60 let je slavila Vesna Perhoč pred Đurđico Zver, tretje mesto sta si selili Jasna Šebjanič Pupis ter Vera Menla.

V kategoriji moški do 40 let je slavil Marjan Senčar pred Rok Kapunom, tretje mesto sta si delila Uroš Brumen ter Slavko Virag. V kategoriji moški do 50 let je slavil Davorin Pongrac pred Andrejem Godcem, tretje mesto sta si delila Gorazd Selišek in Blaž Vodlan. V kategoriji moški do 60 let je slavil Nikola Kašić pred Bojanom Maslom, tretje mesto sta si delila Miran Močan ter Erik Gunter. V kategoriji moški do 70 let je slavil Jože Žekš pred Darko Drčičem, tretje mesto sta si delila Vinko Legin ter Ivan Ocepek. V kategoriji moški do 75 let je slavil Tone Ficko pred Vladimirjem Šubićem. V kategoriji moški nad 75 let je slavil Esad Ahmetović pred Georgem Sabolićem, tretjo mesto sta si delila Josip Martinović in Vinko Pretnar.

V super finalu za ženske sta se pomerili domačinka Dajana Gošnjak Stojko in Alenka Zidar Zupan (Velike Lašče). Doma vzgojena 15 letna igralka Dajana Gošnjak Stojko je v napetem finalu premagala precej izkušenejšo igralko z rezultatom 3:1. Ter tako postala najmlajša zmagovalka superfinala za ženske v Ljutomeru.

V moški kategoriji sta se v polfinalu pomerila zmagovalca kategorije do 40 let, domačin Marjan Senčar ter zmagovalec kategorije do 50 let Davorin Pongrac (Zagreb), slednji je pokazal premoč za zeleno mizo in brez zgubljenega niza zmagal 3:0.

V drugem dvoboju sta se pomerila Pomurec Jože Žekš ter Nikola Kašić (Zagreb), dvakratni zmagovalec Mednarodnega turnirja v Ljutomeru. Nikola Kašič je ponovno dokazal, da je igralec velikega kova in suvereno zmagal 3:0.

V finalu superfinala sta se tako pomerila Nikola Kašić ter Davorin Pongrac. V razburljivem dvoboju polnem preobratov je dvakratni zmagovalec mednarodnega turnirja Nikola Kašić ponovno dokazal, svojo premoč ter zmagal z 3:2. S tem je tretjič osvojil prehodni pokal mesta Ljutomer in prejel veliki prehodni pokal mesta Ljutomer v trajno last.

Sledila je še igra dvojic, mešani pari. V zelo napetih dvobojih sta slavila igralca Doris Lesnik ter Andrej Godec pred Dajano Gošnjak Stojko ter Jožetom Žekšom. Tretje mesto sta osvojila domačina, Renata Zrinski in Ivo Sklizovič skupaj s parom Jasno Šebjanič Pupis ter Bojanom Maslom.

TurnirZmagovalci 50-59Zmagovalci 60-69Zmagovalci nad 75 letZmagovalci dvojiceZmagovalci superfinala
Автор: Darko Fijavz
Публикуван: 04.09.2018. 18:47:19